Návrh a realizace TEM komory

Kontakt:

Ing. Kořínek, korinet@…

Popis:

Daná práce se zabývá užitím TEM komory (umožňuje vybudit transverzálně elektromagnetickou vlnu) v oblasti elektromagnetické kompatibility pro měření elektromagnetické odolnosti. Daná problematika nesouvisí pouze s vlastní konstrukcí, ale taktéž i s evropskou normativou, která obsahuje přesně dané postupy měření s daným zařízením. V rámci tohoto tématu se student seznámí obecně s elektromagnetickou kompatibilitou (rušivé vyzařování, elektromagnetické odolnost), s konkrétními typy TEM komor, teoretickými návrhy TEM komory, modelováním 3D struktur z pohledu elektromagnetického pole, vlastní konstrukcí, kalibračními měřeními. Dále studen získá praktické zkušenosti s vlastními postupy měření, které zohledňují evropskou normativu. Tyto postupy bude studen dále implementovat do SW nástroje LabWIEV, pomocí kterého bude provedena částečná automatizace měření, která vyplyne z výše zmiňovaných bodů.

Studijní obor:
Mezioborová studia