První ročník akce EMiT

Publikováno:
01.03.2018

V prostorách katedry proběhl první ročník akce pro studenty Electromagnetic Tuesday (EMiT). Na EMiT dorazilo kolem 100 studentů, kteří měli možnost vidět nebo si přímo vyzkoušet 11 experimentů. Zájemci během 4 hodinového pozdního odpoledne navrhli přes 1200 antén, dalších 12 antén si vyrobili a změřili a také osadili 13 optických vláken konektory vlastní výroby. Za nejlepší výsledky jsme rozdali 12 cen.

Při interaktivním návrhu antény s co největší šířkou pásma mohli studenti využívat anténní toolbox do MATLABu AToM (Antenna Toolbox for Matlab) vyvinutý na naší katedře. Řada studentů dokázala během workshopu dosáhnout i lepšího výsledku než genetický algoritmus omezený na 30 iterací, který běžel ve smyčce paralelně během celého průběhu akce EMiT. Detailní výsledky z tohoto workshopu najdete na webu AToMu.

Všech 200 piv a desítky utopenců pak rozdali Zdeněk Hradecký s prorektorem ČVUT Zbyňkem Škvorem v naší zasedací místnosti. Fotogalerii z průběhu akce najdete na tomto odkazu.

Děkujeme za účast a těšíme se na příští ročník! Pokud máte jakékoliv připomínky či jiné náměty, budeme rádi za zpětnou vazbu. Můžete psát na chvojpe8@fel.cvut.cz.