Optická laboratoř v časopise ABC

11.09.2017

V zářijovém vydání časopisu ABC vyšel krátký článek o komunikaci pomocí viditelného světla (visible light communications, Li-Fi), s jehož přípravou pomáhal i Stanislav Zvánovec z optického týmu, kterému je na konci textu věnován krátký odstavec. Článek najdete na webu časopisu zde. Také si můžete stáhnout nascanovaný článek

Soutěž diplomových a bakalářských prací

21.06.2017

Československá sekce IEEE pořádá soutěž o nejlepší diplomové a bakalářské práce z oblasti vysokofrekvenční a mikrovlnné techniky, antén a šíření, mikroelektroniky a elektromagnetické kompatibility. Práci je nutné přihlásit nejpozději do 15. září 2017. Výherci získají cenu ve formě odborné literatury nebo komponenty týkající se výzkumného zaměření (páječka, měřící přístroje, ...) v cenové relaci do 5000 Kč dle vlastního výběru. V minulosti vyhráli cenu pro diplomovou práci například naši současní doktorandi Jan Spáčil a Jaroslav Havlíček.

Pravidla soutěže a další informace najdete zde.

Výjezdní zasedání

13.06.2017

Pracovníci katedry se zúčastnili výjezdního zasedání v Českém ráji (v Sedmihorkách). Kromě krásné přírody a nekonečných diskuzí nechybělo ani odborné školení při měření útlumu přijatého signálu v terénu.

Fotoreport z oslavy 45. výročí vzniku katedry

07.06.2017

Fotogalerii z oslavy najdete zde

Děkujeme za účast, akce se nadmíru vydařila!

Rozpisy obhajob BSZZ a MSZZ

05.06.2017

Známe rozpisy obhajob BSZZ a MSZZ

Na našem webu se můžete podívat na rozpis obhajob bakalářských a magisterských státních závěrečných zkoušek v červnu 2017. Přejeme Vám hodně úspěchů a pevné nervy!

BSZZ 19. června
Místnost T2:C4-80

MSZZ 12. června
Místnost T2:C4-80

Ondřej Fišer získal ocenění na konferenci PIERS 2017

01.06.2017

Ing. Ondřej Fišer, doktorand prof. Jana Vrby, získal na mezinárodní zahraniční konferenci PIERS2017 (Progress in Electromagnetics Research Symposium) v St. Petersburgu (Rusko) druhé místo v soutěži Best Student Paper Award, a to v sekci Remote sensing, Inverse problems, Imaging, Radar and Sensing. Název jeho prezentace byl Microwave Hyperthermia System for Head and Neck Area with Noninvasive UWB Temperature Change Detection, viz sken diplomu. Na fotografii předává Ing. Fišerovi diplom prof. Kazuya Kobayashi, předseda výboru soutěže o nejlepší studentskou práci. Na pravé straně pak je prof. Ivan Andronov, chairman konference PIERS 2017.

Návštěva studentů z Coventry University

30.05.2017

V rámci spolupráce programu Elektronika a komunikace se zahraničními univerzitami navštívila Fakultu elektrotechnickou ve dnech 15. až 19. 5. 2017 skupina 15 studentů a 2 lektorů z Coventry University. V rámci výuky absolvovali laboratorní úlohy z optické techniky, měření antén a radiového přenosu na naší katedře. Jeden den rovněž byl věnován výzkumným aktivitám z oblasti přenosu radiových signálů a LTE přes optické infrastruktury. Za názorné ukázky děkujeme především Janu Šístkovi, Janu Bohatovi, Tomáši Němečkovi a Vaškovi Kabourkovi.

Katedra slaví 45. let

25.05.2017

Katedra slaví 45. let

Katedra elektromagnetického pole slaví 45. výročí svého vzniku. Oslava proběhne 1. června 2017 od 16:00 do 20:00 ve studovně FELCafe a prostorách katedry.

Vítězslav Pankrác oceněn za vynikající pedagogické výkony

04.05.2017

Vítězslav Pankrác oceněn za vynikající pedagogické výkony

Náš dlouholetý pracovník Vítězslav Pankrác získal ocenění za vynikající pedagogickou činnost v kategorii cvičící v zimním semestru 2016/2017. Hodnotící komise vycházela z výsledků ankety s důrazem na slovní hodnocení studentů, přihlédla i k faktorům jako je kvalita studijních materiálů a náročnosti pedagoga. Gratulujeme!

Miloslav Čapek obhájil habilitační práci

13.04.2017

Gratulujeme Mílovi Čapkovi k obhájení své habilitační práce a získání titulu docent!

Pages